Firma rodzinna. Opowieści polskich przedsiębiorców

Drugi tom historii firm rodzinnych opowiadanych przez beneficjentów projektów FR1 i FR2. Premiera książki miała miejsce 9 grudnia 2015 roku podczas konferencji PARP, podsumowującej projekt Firmy Rodzinne 2.

Paneliści konferencji

9 grudnia br. odbyła się konferencja zamykająca projekt „Firmy rodzinne 2”. Otwierający konferencję, Bożena Lublińska-Kasprzak, prezes PARP, i prof. Andrzej J. Blikle, prezes IFR, podkreślili, że wielkim osiągnięciem obu projektów było zbudowanie środowiska firm rodzinnych – sieci wzajemnie wspierających się i współpracujących ze sobą firm.

Firma rodzinna. Opowieści polskich przedsiębiorców

Drugi tom historii firm rodzinnych opowiadanych przez beneficjentów projektów FR1 i FR2. Premiera książki miała miejsce 9 grudnia 2015 roku podczas konferencji PARP, podsumowującej projekt Firmy Rodzinne 2.

Dlaczego nam się chce

By wytrwać dziś w biznesie liczą się nie tylko pomysł i pieniądze, ale to, jak trwałe relacje potrafimy zbudować z innymi, czyli tak zwany kapitał społeczny. Jak go budować uczą przykłady wielu firm rodzinnych, dla których wrażliwość społeczna budująca dobre relacje z otoczeniem jest czymś naturalnym, wynikającym i z zasad długoterminowego przetrwania i z wartości danej rodziny. Zobacz nasz film „Firmy rodzinne i wrażliwość społeczna”.

Firma rodzinna wrażliwa społecznie

Olandia to jeden z naszych przykładów na to, jak poprzez pracę i tworzenie firmy budować kapitał społeczny wokół siebie. Zapraszamy do obejrzenia filmu o krainie konferencji i wypoczynku państwa Makiewiczów.

NKL logo

Departament Rozwoju KL PAPR zaprasza przedsiębiorców i pracowników działów HR – wyłącznie małych i średnich przedsiębiorstw – na bezpłatne warsztaty obsługi Narzędzia Pomiaru Wartości KL. Warsztaty odbywają się do końca listopada br.

Organizatorzy u_Rodzin

RODZINNI Z CAŁEJ POLSKI I NIE TYLKO! JUŻ 26 listopada, spotykamy się na Zjeździe Firm Rodzinnych, czyli corocznych U-rodzinach. Serdecznie wszystkich zapraszamy do uczestnictwa.

Uczestnicy u-Rodzin 2014

Zapraszamy do obejrzenia relacji z urodzin we Wrocławiu (rok 2013) i w Warszawie (rok 2014).

Uczestnicy spotkania w Ożarowie

Oto wniosek z raportu "Polacy o firmach rodzinnych 2015" opracowanego na zlecenie Fundacji Firmy Rodzinne.

uczestnicy spotkania w Piasecznie

15 października w Urzędzie Miasta i Gminy w Piasecznie odbyło się kolejne spotkanie przedstawicieli firm rodzinnych oraz osób zainteresowanych tym tematem zawodowo hobbystycznie, czy wręcz politycznie.

Beata Dobrowolska - EBK

Beata Dobrowolska z firmy EBK zaprasza na spotkanie przedsiębiorców, sympatyków oraz kandydatów do PARLAMENTU które odbędzie się 15 października w UMiG Piaseczno.

Uczestnicy spotkania

11 września w Łodzi odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Rodzinni po sąsiedzku”. W spotkaniu uczestniczyło 30 osób z firm rodzinnych z regionu oraz goście specjalni. Dołączyły także nowe firmy: Educkey, Oz-dom i Alles.

Strony