Firma rodzinna. Opowieści polskich przedsiębiorców

Drugi tom historii firm rodzinnych opowiadanych przez beneficjentów projektów FR1 i FR2. Premiera książki miała miejsce 9 grudnia 2015 roku podczas konferencji PARP, podsumowującej projekt Firmy Rodzinne 2.

Paneliści konferencji

9 grudnia br. odbyła się konferencja zamykająca projekt „Firmy rodzinne 2”. Otwierający konferencję, Bożena Lublińska-Kasprzak, prezes PARP, i prof. Andrzej J. Blikle, prezes IFR, podkreślili, że wielkim osiągnięciem obu projektów było zbudowanie środowiska firm rodzinnych – sieci wzajemnie wspierających się i współpracujących ze sobą firm.

Warsztaty tematyczne

Wszystkie warsztaty prowadzą trenerzy mający doświadczenie w pracy z firmami rodzinnymi.
Proponowane tematy są modyfikowane zgodnie z potrzebami uczestników. Zapraszamy. 

Poznaj TRENERÓW, pobierz INFORMATOR, zobacz HARMONOGRAM.

Aktualne szkolenia:

 • 7-8.12.2015 Zarządzanie kreatywnością w Firmach Rodzinnych: Jak wymyślić dobry event? Prowadząca Sylwia Hull-Wosiek. Zapisz się

Odbyły się:

 1. Kto opowie lepszą historię wygrywa. Storytelling w budowaniu zyskownej marki firmy rodzinnej – dr Monika Górska
 2. Work – Life Balance, czyli sztuka budowania równowagi między życiem osobistym a pracą zawodową – Daria Kleina-Schmidt 
 3. Konflikty w przedsiębiorstwach rodzinnych – diagnoza i rozwiązywanie – Ewa Więcek-Janka
 4. Social media w firmach rodzinnych – Bartłomiej Rak
 5. Doskonalenie firmy rodzinnej połączonymi metodykami Tropem Jakości i 6S – Andrzej Jacek Blikle, Jacek Jakubowski (TQM – opis i program szkolenia)
 6. Świadomi liderzy – anatomia trendów dla firm rodzinnych – Zuzanna Skalska
 7. Innowacyjność i kreatywność w biznesie rodzinnym, czyli o strategii konkurowania. Wykład i warsztaty psycho-społeczno-biznesowe z pobudzania kreatywności i innowacyjności – Dariusz Szulc
 8. Konflikty w przedsiębiorstwach rodzinnych – diagnoza i rozwiązywanie – dr Ewa Więcek-Janka
 9. Zarządzanie kompetencjami w firmie rodzinnej: jak sprawdzić czy pracownik pasuje do stanowiska, a stanowisko do pracownika, czyli Development Center w praktyce – Agnieszka Woś 
 10. Zarządzanie procesem sukcesji – podatkowe i finansowe podstawy tworzenia spójnych planów sukcesji – Łukasz Martyniec
 11. Zarządzanie wynagrodzeniami w Firmie Rodzinnej. Strategia, Projektowanie, Wdrażanie – Maria Adamska (Zarządzanie... – opis i program szkolenia)
 12. Finanse w firmie rodzinnej – Marek Kamiński
 13. Zatrudniaj mądrze lub zarządzaj twardą ręką, czyli jak pozyskać dobrych pracowników do Firmy Rodzinnej – warsztat dotyczący opracowania i prowadzenia rozmów rekrutacyjnych w FR – Joanna Szulc-Sobczyk (NOWY TEMAT)
 14. Zintegrowane strategie biznesu i rodziny wg met. FBS (Family&Business Strategy) – Adrianna Lewandowska
 15. SIX SIGMA  – sposób poprawy wyników nie tylko dla firm takich, jak GE czy MOTOROLA ale także polskich firm rodzinnych – Halina Tudek (NOWY TEMAT)
 16. Narzędzia zarządzanie kosztami i efektywnością ekonomiczną” – czyli o metodach i sposobach analizy, planowania i kontroli kosztów, kalkulacji cen oraz oceny efektywności wykorzystania zasobów – dr Maria Adamska (NOWY TEMAT)
 17. Wsparcie rozwoju pracowników w firmie rodzinnej: Prowadzenie rozmów rozwojowych – Lucyna Weroniczak (NOWY TEMAT)
 18. Budowanie marki firmy rodzinne – Anna Nalazek (NOWY TEMAT)
 19. Asertywność zarządcza. Jak budować asertywne relacje z pracownikami w firmie rodzinnej? – Lucyna Weroniczak (NOWY TEMAT)
 20. Współpraca i przezwyciężanie dysfunkcji w zespołach w Firmach Rodzinnych – pogłębiony trening zachowań zarządczych – Joanna Szulc-Sobczyk (NOWY TEMAT)
 21. Zarządzanie kreatywnością w firmach rodzinnych – Sylwia Hull-Wosiek
 22. Zarządzanie przez świadome przywództwo  inteligencja emocjonalna i społeczna drogą do sukcesu – Wiesława Machalica
 23. Rekrutacja i adaptacja w firmie rodzinnej – Sylwia Hull-Wosiek
 24. Zarządzanie reputacją – od własnego zaangażowania społecznego do zaangażowania społeczności wokół firmy rodzinnej i wewnątrz jej – Dariusz Szulc (NOWY TEMAT)
 25. Delegowanie i rozliczanie w firmie rodzinnej – Dorota Jurzysta (NOWY TEMAT)
 26. Marketing internetowy w firmach rodzinnych – Bartłomiej Rak (NOWY TEMAT)
 27. Zarządzanie kompetencjami w firmie rodzinnej: jak sprawdzić czy pracownik pasuje do stanowiska, a stanowisko do pracownika, czyli Development Center w praktyce – Agnieszka Woś (NOWY TEMAT)

Warsztaty tematyczne (tylko dla zalogowanych i uprawnionych) – ZAPISY

Jeśli ukończyliście Państwo część bazową szkoleń dla przedsiębiorców w FR2 zapraszamy do zapisów na warsztaty tematyczne.

Zapisy na warsztaty tematyczne odbywają się przez narzędzie Portalu Firm Rodzinnych i dotyczą zalogowanych i uprawnionych uczestników projektu Firmy Rodzinne 2 uczestniczących w szkoleniach i doradztwie. Nie dotyczą uczestników studiów podyplomowych na SWPS.

Prosimy o wybór 3 warsztatów w wybranym terminie i mieście.

 1. Z menu wybierz zakładkę Szkolenia i doradztwo, kliknij Katalog szkoleń tematycznych (jeżeli go nie widzisz, to znaczy, że nie masz nadanych uprawnień, wyślij infomację na: redakcja@firmyrodzinne.pl). Otrzymasz wykaz szkoleń (tytuł, trener i terminy).
  Aby zapoznać się z opisem szkolenia kliknij tytuł szkolenia. Pod opisem znajduje się Formularz zgłoszeniowy.
 2. Z listy wybierz termin szkolenia, rodzaj wyżywienia oraz (jeżeli potrzebny) zaznacz pole Potrzebuję noclegu.
 3. Zapisz swój wybór i przejdź do kolejnego szkolenia.
 4. Po akceptacji lub odrzuceniu zgłoszenia, na wcześniej podany e-mail, otrzymasz informację zwrotną.

Uwagi: 

 • Osoby, które nie mają konta na portalu, nie mają możliwości zapisania się na szkolenie. Tych Państwa prosimy o informację
  (imię i nazwisko, firma, e-mail prywatny) na adres redakcja@firmyrodzinne.pl, aby utworzyć konto na Portalu i nadać uprawnienia.
 • W przypadku zapomnienia hasła, można je odzyskać poprzez kliknięcie – pod polem logowania – na Prześlij nowe hasło.
  Na podany e-mail otrzymają Państwo link do zmiany hasła.
 • Prosimy mieć na uwadze, że formularz wysyła informację zwrotną o akceptacji lub odrzuceniu zgłoszenia, ale bez informacji, na jakie warsztaty i w jakim terminie się Państwo zapisali.

Zobacz relację z warsztatów Concordia Design
Zobacz relację z warsztatów tematycznych

ZAPISZ SIĘ

ZałącznikWielkość
Tematyczne.Harmonogram.wrzesien.pazdz_.pdf172.95 KB