Firma rodzinna. Opowieści polskich przedsiębiorców

Drugi tom historii firm rodzinnych opowiadanych przez beneficjentów projektów FR1 i FR2. Premiera książki miała miejsce 9 grudnia 2015 roku podczas konferencji PARP, podsumowującej projekt Firmy Rodzinne 2.

Paneliści konferencji

9 grudnia br. odbyła się konferencja zamykająca projekt „Firmy rodzinne 2”. Otwierający konferencję, Bożena Lublińska-Kasprzak, prezes PARP, i prof. Andrzej J. Blikle, prezes IFR, podkreślili, że wielkim osiągnięciem obu projektów było zbudowanie środowiska firm rodzinnych – sieci wzajemnie wspierających się i współpracujących ze sobą firm.

Sylwia Hull-Wosiek

O sobie

Uprawiam kreatywność od kilkunastu lat. Na początku wpisywałam ją w rubryce „zainteresowania”, byłam przede wszystkim HR-owcem w firmie rodzinnej. Od 3 lat wszystko stanęło na głowie. HR wpisuję w rubrykę „doświadczenie i zainteresowania”, a kreatywność stała się moją pracą.

Znalazłam swój żywioł, jak określa to najbardziej znany ekspert od kreatywności Ken Robinson. Łączę kompetencje, które nabyłam podczas kilkunastu lat pracy. Każda moja zawodowa i pozazawodowa aktywność złożyła się na mój aktualny profil zawodowy.

Wiedzę zdobyłam na studiach pedagogicznych, podyplomowych psychologicznych, w szkole Gestalt i na kursach z Analizy Transakcyjnej. Doświadczenie zdobyłam m.in. na stanowisku związanym z zarządzaniem ludźmi, wykonując pracę trenera, wykładając na studiach podyplomowych (m.in.: Design Managment, rozwój kreatywności), uczestnicząc w procesach innowacyjnych w firmie Meble Vox, projektach takich jak Nowy Folk Design i w końcu wykonując obowiązki mamy;-). Dzięki temu wypracowałam sobie swój sposób pracy i swoją metodologię, którą wciąż udoskonalam, zmieniam, dostosowuję do specyfiki odbiorcy.

Przygotowuję i prowadzę autorskie treningi w zakresie kreatywności oraz budowania interdyscyplinarnych zespołów. Techniki kreatywne, których uczę, opierają się na potrzebach klienta, użytkownika, czy odbiorcy. W centrum moich zainteresowań zawsze jest człowiek. Firmy i organizacje, które nie są nastawione tylko ona odbiór wiedzy, pozwalają mi pracować na aktualnie toczących się projektach, briefach. To dla mnie największa satysfakcja, kiedy po zakończeniu pracy, mogę dotknąć przedmiotu, być użytkownikiem usługi, wziąć udział w wydarzeniu, które współtworzyłam.

Kreatywność to działanie:) Działanie więc mnie napędza i mam nadzieję, że Was również będzie.

Temat

ZałącznikWielkość
Sylwia_Hull-Wosiek_-_Kreatywnosc.pdf412.1 KB