Firma rodzinna. Opowieści polskich przedsiębiorców

Drugi tom historii firm rodzinnych opowiadanych przez beneficjentów projektów FR1 i FR2. Premiera książki miała miejsce 9 grudnia 2015 roku podczas konferencji PARP, podsumowującej projekt Firmy Rodzinne 2.

Paneliści konferencji

9 grudnia br. odbyła się konferencja zamykająca projekt „Firmy rodzinne 2”. Otwierający konferencję, Bożena Lublińska-Kasprzak, prezes PARP, i prof. Andrzej J. Blikle, prezes IFR, podkreślili, że wielkim osiągnięciem obu projektów było zbudowanie środowiska firm rodzinnych – sieci wzajemnie wspierających się i współpracujących ze sobą firm.

Paweł Rey

O sobie

Doradztwem dla firm zajmuje się zawodowo od 2013 roku, jednakże dysponuje ogromnym, zbieranym przez lata swojej kariery zawodowej, doświadczeniem biznesowym. Specjalizuje się w organizacji biznesu, tworzeniu i przekształcaniu struktur organizacyjnych. W sferze strategii jest ekspertem w audytach przedsiębiorstw oraz w planowaniu strategicznym. Doradza także w kwestiach działań marketingowych, sprzedaży oraz zarządzaniu finansami. Swoje doradztwo określa jako przekazywanie doświadczenia praktycznego, z niewielką tylko dawką wiedzy akademickiej.

Współtwórca i wiceprezes (1988-1995) jednej z pierwszych, większych polskich firm sektora IT, Qumak International, obecnie Qumak-Sekom S.A. Założyciel i członek zarządu wielu spółek, w branży inżynierskiej, medialnej i finansowej. Działacz społeczny, współtwórca samorządu gospodarczego Krakowskie Towarzystwo Przemysłowe, Izba Przemysłowo-Handlowa w Krakowie.

W wolnych chwilach zachowuje balans między aktywnością umysłową i fizyczną, oddając się wielu sportom, z czego skoki ze spadochronów są jego największą pasją.

Pracował m.in. dla: Unimed sp. z o.o., Magnezyty Grochów S.A., Elbo, Wekom II sp. z o.o., Perfand, Marka sp. z o.o., Auto-kram.