Firma rodzinna. Opowieści polskich przedsiębiorców

Drugi tom historii firm rodzinnych opowiadanych przez beneficjentów projektów FR1 i FR2. Premiera książki miała miejsce 9 grudnia 2015 roku podczas konferencji PARP, podsumowującej projekt Firmy Rodzinne 2.

Paneliści konferencji

9 grudnia br. odbyła się konferencja zamykająca projekt „Firmy rodzinne 2”. Otwierający konferencję, Bożena Lublińska-Kasprzak, prezes PARP, i prof. Andrzej J. Blikle, prezes IFR, podkreślili, że wielkim osiągnięciem obu projektów było zbudowanie środowiska firm rodzinnych – sieci wzajemnie wspierających się i współpracujących ze sobą firm.

Marek Tiahnybok

O sobie

Doradca biznesowy z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem. Specjalizuje się w doradztwie gospodarczym, zarządzaniu strategicznym, zarządzaniu finansami w tym księgowością, zarządzaniu działem administracji, fuzjach spółek (aspektach prawnych, księgowych, podatkowych i organizacyjnych).

W latach 1996-2002 w Grupie Prokom: Wiceprezes Zarządu EDISON S.A., Dyrektor ds. Finansów i Administracji The Polished Group S.A., w latach 2002-2005 w Grupie FERRO S.A. Wiceprezes Zarządu, Dyrektor ds. Finansów i Administracji, w latach 2005-2010 w Grupie ASSECO: DRQ S.A. Wiceprezes Zarządu, ABG S.A. Dyrektor Pionu Finansowego, Asseco Poland S.A. Doradca Prezesa, w latach 2010-2013 Timeframe Software Sp. z o.o. współwłaściciel i Wiceprezes Zarządu, od 2013 Dyrektor Finansowy PM Doradztwo Gospodarcze Sp. z o.o. W ramach własnej działalności gospodarczej współpracował miedzy innymi z Scanmed S.A., DentAmerica/AstraDent sp. z o.o, Stanmark, EBS S.A. (dawniej 5aSec Polska sp. z o.o.), Pijalnie Czekolady Wedel sp. z o.o. Autor rozdziału o finansach firmy w „Przewodniku po sukcesji w firmach rodzinnych”.

W swoim życiu łączy trzy pasje: podróże, kulinaria i zdjęcia. Zwiedził 6 kontynentów, kilkadziesiąt krajów. Poznał smaki i kulturę odwiedzonych miejsc, robiąc niezliczona ilość zdjęć, które są dla niego fantastyczną pamiątką i metodą na powrót, przynajmniej w myślach, do poznanych miejsc.