Firma rodzinna. Opowieści polskich przedsiębiorców

Drugi tom historii firm rodzinnych opowiadanych przez beneficjentów projektów FR1 i FR2. Premiera książki miała miejsce 9 grudnia 2015 roku podczas konferencji PARP, podsumowującej projekt Firmy Rodzinne 2.

Paneliści konferencji

9 grudnia br. odbyła się konferencja zamykająca projekt „Firmy rodzinne 2”. Otwierający konferencję, Bożena Lublińska-Kasprzak, prezes PARP, i prof. Andrzej J. Blikle, prezes IFR, podkreślili, że wielkim osiągnięciem obu projektów było zbudowanie środowiska firm rodzinnych – sieci wzajemnie wspierających się i współpracujących ze sobą firm.

Doradcy

Maria Adamska dr inż. Maria Adamska

Doradca i wykładowca o dużej wiedzy i doświadczeniu w zakresie wynagradzania pracowników, zarządzania przedsiębiorstwem, organizacji, finansów, analizy i diagnostyki ekonomicznej.
Więcej

   
dr Monika Górska

Dr Monika Górska, jak ładowarka baterii, ładuje słuchaczy pozytywną energią. Nauczy jak opowiadać historie Twojego życia, Twojej misji lub Twojej marki, w sposób, który wywiera natychmiastowy wpływ na innych.
Więcej

   
Sylwia Hull-Wosiek Sylwia Hull-Wosiek

Uprawiam kreatywność od kilkunastu lat. Na początku wpisywałam ją w rubryce „zainteresowania”, byłam przede wszystkim HR-owcem w firmie rodzinnej. Od 3 lat wszystko stanęło na głowie.
Więcej

   
Dorota Jurzysta Dorota Jurzysta

Coach, trenerka i konsultantka z zakresu zarządzania. Wcześniej menadżer wysokiego szczebla z ponad 18-letnim doświadczeniem w kierowaniu spółkami prawa handlowego. 
Więcej

   
Agnieszka Jankowiak-Kaczmarek Agnieszka Jankowiak-Kaczmarek

Praktyk w branży marketingowej – od 17 lat zdobywa doświadczenie zarówno od strony agencji reklamowej, jak i klienta. 
Więcej

   
Marek Kamiński Marek Kamiński

Doświadczony doradca biznesowy i manager, pracujący głównie dla małych i średnich przedsiębiorstw.
Więcej

   
Daria Kleina-Schmidt Daria Kleina-Schmidt

Psycholog praktyk, od 2001 roku licencjonowany trener i psychoterapeuta, rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Psychoterapii Gestalt oraz Polską Federację Psychoterapii...
Więcej

   
Aneta Kłunduk Aneta Kłunduk

Trenerka i konsultantka z zakresu zarządzania, auditor zewnętrzny Systemów Zarządzania Jakością, BHP i środowiskiem.
Więcej

   
Adrianna Lewandowska

Właściciel Business Discovery, założyciel i prezes Instytutu Biznesu Rodzinnego, doradca w zakresie rozwoju biznesu rodzinnego, tworzenia efektywnych modeli biznesowych, ...
Więcej

   
Wiesława Machalica Wiesława Machalica

Psycholog, superwizor treningu psychologicznego oraz trener I i II stopnia rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne (od roku 1994), …
Więcej

   
Sylwia Marciniak

Doświadczony coach i trener biznesu. Absolwentka Szkoły Trenerów przy Szkole Wyższej Psychologii Społecznej i cyklu kursów CoachWise przy Coaching Center.
Więcej

   
Łukasz Martyniec

Doradca sukcesyjny, prawnik, doradca finansowy, wykładowca. Absolwent Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. 
Więcej

   
Hubert Masiota

Adwokat, wspólnik zarządzający Kancelarią MASIOTA adwokaci i radcowie prawni, wykładowca z zakresu prawnych aspektów funkcjonowania firm rodzinnych. 
Więcej

   
Mirosław Moskała Mirosław Moskała

Magister socjologii Uniwersytetu Warszawskiego, od 20 lat pracuje w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi. Konsultant, trener i praktyk w procesach kierowania zespołami, budowania struktur, strategii personalnych i oceny wyników pracy.
Więcej

   
Renata Muszyńska Renata Muszyńska

Jako doradca pracuje już od 16 lat. Posiada wiedzę i doświadczenie w rozwiązywaniu interdyscyplinarnych problemów biznesowych z zakresu marketingu, sprzedaży, finansów oraz optymalizacji organizacyjnych.
Więcej

   
Anna Nalazek Anna Nalazek

Ekspert w zakresie budowania marki z ponad 20-letnim doświadczeniem w planowaniu strategicznym, zarządzaniu marką i komunikacji marketingowej, ...
Więcej

   
Bogumiła Pniewska-Antczak

Jest psychologiem pracy i organizacji, trenerem biznesu, doradcą personalnym. Po dziesięciu latach intensywnej pracy w ramach polskich firm i międzynarodowych koncernów rozwija własne „Skrzydła”.
Więcej

   
Agata Polak

Posiada szerokie doświadczenie w prowadzeniu projektów obejmujących budowanie strategii i procesów wspierająch zarządzanie personelem w organizacji, rozwoju przywództwa, oceny potencjału i kompetencji... 
Więcej

   
Bartłomiej Rak Bartłomiej Rak

Specjalizuje się w zarządzaniu projektami internetowymi i social media. Tworzy strategie i edukuje z zakresu działań w nowych mediach. 
Więcej

   
Paweł Rataj Paweł Rataj

Prawnik z dwudziestoletnim doświadczeniem zawodowym. Specjalizuje się w obsłudze firm rodzinnych. Szczególny nacisk położony jest na zapobieganie ryzykom gospodarczym oraz osobowym, które zagrażają ciągłości działania firmy rodzinnej.
Więcej

   
Paweł Rey Paweł Rey

Doradztwem dla firm zajmuje się zawodowo od 2013 roku. Specjalizuje się w organizacji biznesu, tworzeniu i przekształcaniu struktur organizacyjnych. W sferze strategii jest ekspertem w audytach przedsiębiorstw oraz w planowaniu strategicznym. 
Więcej

   
Krzysztof Safin prof. Krzysztof Safin

dr hab., prof. Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu we Wrocławiu, kierownik Zespołu Badawczego Przedsiębiorczości i Zarządzania; specjalista z dziedziny przedsiębiorczości i zarządzania strategicznego.
Więcej

   
Jakub Słupiński Jakub Słupiński

Doradca z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem. Specjalizuje się w tworzeniu strategii i misji organizacji, organizacji biznesu, tworzeniu i przekształcaniu struktur organizacyjnych, zarządzaniu organizacjami i zespołami ludzi, ...
Więcej

   
Krzysztof Stańczyk Krzysztof Stańczyk

Psychoterapeuta z 20 letnim doświadczeniem zawodowym. Absolwent Instytutu Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego. 
Więcej

   
Joanna Szulc-Sobczyk Joanna Szulc-Sobczyk

Trener, Project Manager i Konsultant Biznesowy w obszarze Zarządzanie Zespołami i Projektami.
Więcej

   
Marek Tiahnybok Marek Tiahnybok 

Doradca biznesowy z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem. Specjalizuje się w doradztwie gospodarczym, zarządzaniu strategicznym, zarządzaniu finansami w tym księgowością, zarządzaniu działem administracji, fuzjach spółek (aspektach prawnych, księgowych, podatkowych i organizacyjnych).
Więcej

   
Lucyna Weroniczak Lucyna Weroniczak

Szkoliła w zakresie komunikacji, zarządzanie konfliktem, zarządzaniem zespołem pracowniczym, tworzenia i liderowania w zespole pracowniczym, zarządzanie zamianą, zarządzanie sobą w czasie, wypaleniem zawodowym, profesjonalnej obsługi klienta, autoprezentacji itp.
Więcej

   
Agnieszka Woś Agnieszka Woś

Konsultant HR, Specjalista ds. funduszy UE, Trener kompetencji biznesowych, Coach

Więcej

   
Anna Wróblewska

Design management konsultant, autorka i opiekunka merytoryczna innowacyjnych studiów menedżerskich Design Management – zarządzanie innowacją w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. 
Więcej

   
Piotr Wróblewski

Absolwent UAM, studiów podyplomowych Marketing oraz Design Management. Pracował w ScanHoliday, TUI Polska, Meble VOX, WSNHiD i School of Form.
Więcej