Firma rodzinna. Opowieści polskich przedsiębiorców

Drugi tom historii firm rodzinnych opowiadanych przez beneficjentów projektów FR1 i FR2. Premiera książki miała miejsce 9 grudnia 2015 roku podczas konferencji PARP, podsumowującej projekt Firmy Rodzinne 2.

Paneliści konferencji

9 grudnia br. odbyła się konferencja zamykająca projekt „Firmy rodzinne 2”. Otwierający konferencję, Bożena Lublińska-Kasprzak, prezes PARP, i prof. Andrzej J. Blikle, prezes IFR, podkreślili, że wielkim osiągnięciem obu projektów było zbudowanie środowiska firm rodzinnych – sieci wzajemnie wspierających się i współpracujących ze sobą firm.

Anna Wróblewska

O sobie

Design management konsultant, autorka i opiekunka merytoryczna innowacyjnych studiów menedżerskich Design Management – zarządzanie innowacją w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Jest szefem merytorycznym konsultingu dla biznesu w obszarze tworzenia innowacji i zarządzania designem w Concordii Design – centrum innowacji, designu i kreatywności.

Współpracuje z Grupą Kapitałową VOX (marki Meble VOX, Profile VOX, Drzwi i podłogi VOX). Uczestniczy w budowaniu strategii firm i ich zmian strukturalnych pod kątem zarządzania wzornictwem. Zajmuje się rozwojem i wdrażaniem nowych produktów wraz z komunikacją, współpracą z projektantami i producentami różnych branż, badaniami produktowymi, analizami trendów i badaniami rynków, zarządzaniem asortymentem pod kątem analiz sprzedaży i wzornictwa, tworzeniem standardów ekspozycji.

Jest autorką jednych z pierwszych w kraju wydarzeń promujących design jako wartość biznesową tj.: „Design 1:1”, „Design w czasach kryzysu”, „Co to jest design?” (cykl szkoleń z zakresu zarządzania designem) i „Nowy Folk Design”.
 

Temat