Firma rodzinna. Opowieści polskich przedsiębiorców

Drugi tom historii firm rodzinnych opowiadanych przez beneficjentów projektów FR1 i FR2. Premiera książki miała miejsce 9 grudnia 2015 roku podczas konferencji PARP, podsumowującej projekt Firmy Rodzinne 2.

Paneliści konferencji

9 grudnia br. odbyła się konferencja zamykająca projekt „Firmy rodzinne 2”. Otwierający konferencję, Bożena Lublińska-Kasprzak, prezes PARP, i prof. Andrzej J. Blikle, prezes IFR, podkreślili, że wielkim osiągnięciem obu projektów było zbudowanie środowiska firm rodzinnych – sieci wzajemnie wspierających się i współpracujących ze sobą firm.

Agnieszka Jankowiak-Kaczmarek

O sobie

Praktyk w branży marketingowej – od 17 lat zdobywa doświadczenie zarówno od strony agencji reklamowej, jak i klienta. Realizowała projekty związane z doborem narzędzi marketingowych, opracowywaniem strategii i kampanii sprzedażowych oraz tworzeniem systemów komunikacji zewnętrznej i wewnętrznej dla instytucji rządowych, firm z branży B2B, B2C oraz sieci sprzedaży działających na rynku polskim, jak i globalnym.

Specjalizuje się w kreowaniu strategii i procesów związanymi z wprowadzeniem nowych produktów na rynek. Zajmuje się doradztwem biznesowym i opracowuje koncepcji Visual Merchandisingowych dla firm istniejących, jak i Start-up.

W ciągu ostatnich dwóch lat opracowała przeszło 20 strategii sprzedaży przede wszystkim dla firm rodzinnych m.in. z branży modowej, kosmetycznej, IT, meblowej, spożywczej.

Jest w takcie studiów doktoranckich na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu na Wydziale Gospodarki Międzynarodowej, wcześniej ukończyła studia o specjalizacji Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna.