Firma rodzinna. Opowieści polskich przedsiębiorców

Drugi tom historii firm rodzinnych opowiadanych przez beneficjentów projektów FR1 i FR2. Premiera książki miała miejsce 9 grudnia 2015 roku podczas konferencji PARP, podsumowującej projekt Firmy Rodzinne 2.

Paneliści konferencji

9 grudnia br. odbyła się konferencja zamykająca projekt „Firmy rodzinne 2”. Otwierający konferencję, Bożena Lublińska-Kasprzak, prezes PARP, i prof. Andrzej J. Blikle, prezes IFR, podkreślili, że wielkim osiągnięciem obu projektów było zbudowanie środowiska firm rodzinnych – sieci wzajemnie wspierających się i współpracujących ze sobą firm.

Od rodzinnej rozmowy do silnej marki

Uczestnicy spotkania w HOTEL_arni

Wizyta w poznańskiej HOTEL_arnii to jedyne spotkanie mentoringowe w tym projekcie, które odbyło się w weekend. Ale czy mogło być lepsze miejsce na niedzielny, rodzinny obiad i wypoczynek?

Warto przypomnieć, że w tym niezwykłym miejscu w Puszczykowie koło Poznania mieliśmy okazję spotkać się już kilka lat temu, przy okazji pierwszego projektu dla firm rodzinnych. Wtedy dopiero raczkowaliśmy i zarażaliśmy ideą wszystkich nieprzekonanych. Dzisiaj widać, że było warto.

Właścicielami HOTEL_arnii są członkowie rodziny Koniecznych. Dzisiaj firmą zarządza już drugie pokolenie, ale wszystko zaczęło się 10 lat temu, gdy Halina i Zenon Konieczni, seniorzy rodu, założyli hotel. Autorem projektu tego niezwykłego miejsca jest ich syn, Bartosz Konieczny. Jego brat, Remigiusz, z wykształcenia hotelarz i budowlaniec, jest natomiast wykonawcą pomysłu. To właśnie bracia Konieczni oraz ich żony są najbardziej zaangażowani w prowadzenie rodzinnego biznesu. Poza hotelem, jego częścią jest dzisiaj także ulokowana w podziemiach SPA_larnia.

 Do firmy wkracza powoli także trzecie pokolenie. Wiele miejsc i atrakcji w hotelu została stworzona specjalnie dla nich. Piaskownice czy place zabaw doceniają także goście przyjeżdżający z dziećmi.  

„Dom to nie miejsce, w którym mieszkasz, ale miejsce, gdzie Ciebie rozumieją” - właśnie ten cytat wita wszystkich gości HOTEL_arnii. Trzeba przyznać, że nie są to tylko puste słowa. W Puszczykowie naprawdę można odczuć, że właściciele dbają o swoich gości i traktują ich jak rodzinę. Sami się o tym przekonaliśmy podczas naszego spotkania.

Bardzo dziękujemy za rodzinne, niedzielne popołudnie!

Tekst i zdjęcia: Małgorzata Stromczyńska

Uczestnicy spotkania w HOTEL_arni
Uczestnicy spotkania w HOTEL_arni
Uczestnicy spotkania w HOTEL_arni
Uczestnicy spotkania w HOTEL_arni
Uczestnicy spotkania w HOTEL_arni
Afisz projektu Firmy Rodzinne 2