Firma rodzinna. Opowieści polskich przedsiębiorców

Drugi tom historii firm rodzinnych opowiadanych przez beneficjentów projektów FR1 i FR2. Premiera książki miała miejsce 9 grudnia 2015 roku podczas konferencji PARP, podsumowującej projekt Firmy Rodzinne 2.

Paneliści konferencji

9 grudnia br. odbyła się konferencja zamykająca projekt „Firmy rodzinne 2”. Otwierający konferencję, Bożena Lublińska-Kasprzak, prezes PARP, i prof. Andrzej J. Blikle, prezes IFR, podkreślili, że wielkim osiągnięciem obu projektów było zbudowanie środowiska firm rodzinnych – sieci wzajemnie wspierających się i współpracujących ze sobą firm.

Liderskie spotkanie Firm Rodzinnych w Łomży

Blisko 30 przedsiębiorców przybyło 22 listopada do Sali Konferencyjnej Urzędu Miast w Łomży, by uczestniczyć w spotkaniu liderskim zorganizowanym Jana Romańczuka (Logos Centrum Edukacyjne).

Uczestnicy spotkania

Grzegorz Nowik (właściciel firmy rodzinnej "Instalator"), Jakub Bułat (członek zarządu IFR, Tarabuk), Jadwiga Serafin (właścicielka restauracji rodzinnej
"Na Farnej"),  prof. Andrzej Jacek Blikle (prezes stowarzyszenia IFR), Jan Romańczuk (LOGOS Centrum Edukacyjne)

 

Wszystkich powitał Prezydent Miasta Łomży Mieczysław Czerniawski, opowiadając zebranym o roli firm rodzinnych w społeczności łomżyńskiej. Po prezentacji obecnych firm, głos zabrał gość specjalny spotkania, prof. Andrzej Jacek Blikle, jak zwykle porywając publiczność swym wykładem o społecznej i gospodarczej roli firm rodzinnych w Polsce.

Część oficjalną zakończyło wystąpienie Jakuba Bułata (Tarabuk) który opowiedział, czemu i po co warto być w środowisku firm rodzinnych. Potem wszyscy pili kawę, jedli kanapki, udzielali wywiadów, poznawali się bliżej i dyskutowali przy stole, czyli w kuluarach. 

Organizator, Jan Romańczuk, serdecznie dziękuje wszystkim za przybycie i wyznaje, że "było to dla niego stresujące, ale wielce pouczające zadanie" a kolegom, którzy będą robili podobne spotkania w swoich okolicach radzi "jak najmniej kartki, jak najwięcej od siebie":))

Poniżej reportaże prasowe i telewizyjny ze spotkania oraz galeria zdjęć.

Spotkanie firm rodzinnych w łomżyńskim ratuszu

 

Profesor Blikle: nie tylko pączki, nie tylko Warszawa

 

O firmach rodzinnych (reportaż, rozpoczęcie 6'28)

kadr z reportażu

 

Uczestnicy spotkania
Uczestnicy spotkania
Uczestnicy spotkania
Uczestnicy spotkania
Uczestnicy spotkania
Uczestnicy spotkania
Uczestnicy spotkania