Firma rodzinna. Opowieści polskich przedsiębiorców

Drugi tom historii firm rodzinnych opowiadanych przez beneficjentów projektów FR1 i FR2. Premiera książki miała miejsce 9 grudnia 2015 roku podczas konferencji PARP, podsumowującej projekt Firmy Rodzinne 2.

Paneliści konferencji

9 grudnia br. odbyła się konferencja zamykająca projekt „Firmy rodzinne 2”. Otwierający konferencję, Bożena Lublińska-Kasprzak, prezes PARP, i prof. Andrzej J. Blikle, prezes IFR, podkreślili, że wielkim osiągnięciem obu projektów było zbudowanie środowiska firm rodzinnych – sieci wzajemnie wspierających się i współpracujących ze sobą firm.

Kobieta w firmie rodzinnej. Zdrowie, zdrowie, zdrowie…

Spotkanie w Salve Medica było poświęcone roli kobiety w firmie rodzinnej oraz zdrowiu. Poprowadzili je dla nas właściciele, Ewa i Sławomir Sobkiewicz.

Uczestnicy spotkania w firmie Salve Medica

 

Centrum Medyczne Salve Medica stawia sobie za cel zapewnienie kompleksowej opieki medycznej swoim pacjentom oraz ciągły rozwój. Jednym z ważnych działów Centrum jest Medica. Swoje początki miała ona w 2001 roku. Jej działalność związana była z badaniami w mammobusach. Najpierw prowadzone były one tylko w województwie łódzkim. Dzisiaj w całej Polsce działa 12 pracowni mammograficznych. 

Bardzo ważną działalnością Centrum jest również leczenie niepłodności. Tym obszarem zajmuje się Sławomir Sobkiewicz, który podczas spotkania podzielił się z nami historią powstania firmy oraz zdradził kilka ciekawych tajników swojej pracy. Bardzo wyraźnie odczuliśmy wtedy, że jest lekarzem z pasji i zamiłowania.

Ewa i Sławomir Sobkiewicz

Ewa i Sławomir Sobkiewicz

O roli kobiety w firmie rodzinnej opowiadała natomiast Ewa Sobkiewicz. Warto podkreślić, że w Centrum Medycznym pracują również dwie córki państwa Sobkiewiczów, co w rachunku matematycznym daje jednoznaczną przewagę płci pięknej. Wywiązała się ciekawa dyskusja, w której głos zabierały przede wszystkim panie obecne na spotkaniu. Była okazja do ponarzekania, ale przede wszystkim do dzielenia się swoimi doświadczeniami wyniesionymi z rodzinnych firm.

 

 

 

 

Mieliśmy również okazję zobaczyć jak od środka wygląda i funkcjonuje Centrum Medyczne Salve Medica. Zwiedzanie budynku razem z jego właścicielami było dla nas bardzo wyjątkowym przeżyciem.

Uczestnicy spotkania w firmie Salve Medica

 

Tekst i zdjęcia: Małgorzata Stromczyńska